تلاش تیم ما رفع مشکلات فنی فرهنگی فرآیندی تکنولوژی موجود در تیم های توسعه و نگهداری شماست. معمولا مشتریان ما با دریافت کمتر از 10 ساعت مشاوره به این موضوع پی برده و با چشمان خود می بینند که استفاده از تکنولوژی های جدید در سازمان آنها نیز ممکن است و این باعث افتخار ماست. 

شاید تا چند سال پیش تولید نرم افزار به شکل سنتی و بدون استفاده کردن از استانداردها پاسخگوی نیاز سازمان ها و شرکت ها بود، ولی با افزایش تعداد کاربران و پیچیده تر شدن سیستم های نرم افزاری، نقاط ضعف راهکاری قدیمی هر چه بیشتر مشخص شد تا جایی که اکثر استارت آپ ها مجبور به اعمال تغییرات کلی در تمام سطوح فرآیند تولید و نگهداری نرم افزار شدند.

  • وجود ورژن کنترل های قدیمی که همه سازمان را دچار مشکل نموده، عدم امکان توسعه در لحظه بر روی نسخه اصلی مشتری و پابلیش آن، عدم وجود یکپارچگی بر روی کدها، کپی نمودن دستی فایلها بر روی سرورهای تست و پروداکشن، مشکلات ناشی از دسترسی افراد به سرورهای پروداکشن، عدم وجود مانیتورینگ دقیق، می تواند جزئی از زندگی روزمره شما در سازمان نباشد!
  • تجربه وجود Product Owner برای مدیریت محصول، استفاده از اجایل و اسکرام هنوز در اغلب سازمان ها وجود ندارد!
  • دواپس و تیم های پلتفرم در اکثریت سازمان ها وجود ندارد!
  • هنوز نوشتن تست در زمان توسعه محصول به عنوان امری لازم درک نشده!

بهبود فرآیند تولید و نگهداری محصولات نیازمند فریمورک و فرآیند و ابزار است، تیم ALM-DevOps سعی در ارائه راه حل های یکپارچه داشته و در این زمینه از موفق ترین فریمورکهای حال حاضر مانند ITIL 4 و Scrum و DevOps استفاده نموده و در صورت نیاز سازمان، آماده ارائه مشاوره و آموزش های مرتبط و حتی پیاده سازی راهکارها ( اگر مشاوره ایی ارائه می شود حتما قابل پیاده سازی است) نیز می باشد.

جهت مشاهده لیست خدمات قابل ارائه توسط ما به بخش خدمات مراجعه بفرمایید.